Dezynfekcja szkoły i przedszkola

W trosce o najmłodszych

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Dzieci z natury należą do ciekawskich. Lubią i chętnie dotykają wszystkiego co tylko wpadnie w zasięg ich wzorku.

Jak dobrze wiemy ich dłonie są idealnym miejscem dla zarazków, więc w trosce o ich bezpieczeństwo niezwykle ważna jest codzienna oraz prawidłowa dezynfekcja szkoły, przedszkola czy innego miejsca pobytu dzieci.

Nie ma co ukrywać, że najmłodsi to grupa, która nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie niosą za sobą obecne wśród nas wirusy. Nie mówiąc już o regularnym i częstym myciu rąk

Dlaczego czystość w szkole jest taka ważna?

Placówki oświatowe posiadają wiele miejsc, które są dotykane przez dzieci nawet kilkadziesiąt razy dziennie.

Ryzyko, że na klamce czy kredzie do tablicy pozostaną drobnoustroje jest wysoko prawdopodobne, dlatego warto zadbać i wyrobić w dzieciach nawyk codziennej dezynfekcji.

Żłobki oraz przedszkola to takie miejsca, gdzie najtrudniej jest okiełznać najmłodszych. Są to także miejsca, w których mamy do czynienia z dziećmi o niskiej odporności. Dzieci są ruchliwe, energiczne, oraz szybko nudzą się zajęciem, które było dla nich ciekawe jeszcze chwilę temu.

W przypadku tych placówek jest wymagana regularna dezynfekcja.

Pracujemy 24h na dobę, 7 dni w tygodniu!

Jak skutecznie zdezynfekować przedszkola i szkoły?

CODZIENNIE

 • staramy się co jakiś czas wietrzyć pomieszczenia
 • dezynfekujemy przedmioty oraz powierzchnie wspólne (toaleta, klamki, stoły, krzesła, poręcze,)
 • wyparzamy naczynia i sztućce w zmywarce lub wrzącej wodzie
 • pozbywamy się kilka razy dziennie śmieci (szczególnie jeżeli znajdują się tam chusteczki użyte przez najmłodszych)
 • stoliki i krzesełka układamy w taki sposób aby został zachowany odstęp pomiędzy dziećmi
 • myjemy a następnie dezynfekujemy dokładnie zabawki
 • myjemy i dezynfekujemy podłogi
 • dezynfekujemy szafki szkolne
 • dezynfekujemy przybory i pomoce szkolne

RAZ W TYGODNIU

 • czyścimy wykładziny w pokojach przedszkolaków
 • pilnujemy rodziców w kwestii zmiany pościeli u dzieci (uczulamy na pranie w możliwie jak największej temperaturze)
 • dezynfekujemy przedszkola i szkoły usługą zamgławiania na sucho

Bezpieczne środowisko dla dzieci i młodzieży

Zespół Biura Bez Wirusa podczas zamgławiania

Wybierz Biuro Bez Wirusa!

Oferujemy usługi profesjonalnej, bezpiecznej dezynfekcji szkół oraz przedszkoli. Pracujemy szybko, skutecznie i z zachowaniem ustalonych terminów, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z danej placówki.

Każda usługa wykonywana jest przez wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, a po jej zakończeniu wystawiamy na nią specjalny certyfikat. Do dezynfekcji używamy wyłącznie atestowanych produktów, zatwierdzonych przez Państwowy Zakład Higieny oraz Ministerstwo Zdrowia.

Wśród metod, które stosujemy, jest zamgławianie suchą mgłą, czyli najskuteczniejsza forma dezynfekcji obiektów użytkowych, o której więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Pomożemy Ci zadbać o to, aby przestrzeń szkolna, w której przebywają szczególnie narażone na wszelkie problemy zdrowotne dzieci, była wolna od wirusów, bakterii i innych, podobnych zagrożeń.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną gwarantujemy również, że wykorzystywane przez nas metody są zgodne z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

Nie musisz obawiać się też, że zastosowane przez nas środki, czy metody spowodują zagrożenie dla osób i różnego rodzaju skutki uboczne. Przed wykonaniem usługi przedstawimy jej kosztorys, by wszelkie kwestie finansowe były klarowne dla klienta.

Działamy sprawnie i profesjonalnie!

Dodatkowo działamy 24 godziny na dobę, więc jesteśmy gotowi na interwencję i wykonanie usługi skutecznej dezynfekcji przedszkoli lub szkół w każdym nagłym, wymagającym szybkiej reakcji przypadku.